- Home
- Dier in nood?
- Groene Winkel
- Hoe helpen?
- Vrijwilligen
- Nieuws
- Activiteiten
- International
- Over ons
- Contact
Editie 2022 / zaterdag 8 oktober
EDITIE 2021
Op 9 oktober 2021 gingen we voor een ander concept. Je kon bij ons in en rond het Opvangcentrum terecht voor toffe workshops en een drankje om op te warmen.
Vergeet niet in te schrijven voor de verschillende activiteiten waaraan je wenst deel te nemen! Ook onze vaste partnerorganisaties nodigen jullie uit voor een bezoek. Neem dus zeker even een kijkje op de website waarop alles samengeplaatst wordt. Daar vind je ook hun theaterwandeling, avontuur in het duister en nog veel meer! Zeker de moeite waard :)
We lijsten onze activiteiten hieronder even op.
1/ HET GROTE UILENSPEL
Dompel je onder in de wereld van de uilen. Vogelbescherming Vlaanderen leert ons spelenderwijs over verschillende soorten uilen, wat ze eten, hoe ze klinken en nog veel meer!
VOLZET 2/ WONDERE WERELD VAN DE NACHTVLINDERS
Iedereen kent wel een aantal vlinders, maar wie kan 5 soorten nachtvlinders opnoemen? We gaan op wandel in het Natuurpark en tonen je hoe je deze interessante dieren kunt lokken. Geloof ons, het zijn pareltjes!
3/ WORKSHOP VLEERMUISKAST BOUWEN
Niet enkel vogels wonen graag in een nestkast, ook de enige vliegende zoogdieren in België zoeken graag een droog en veilig plekje op. We maken per gezin elk een eigen nestkastje en helpen zo de vleermuizen aan een nestlocatie.
4/ WORKSHOP BRAAKBALLEN PLUIZEN
Altijd benieuwd geweest welke wilde uilen in de omgeving leven, hoe ze zich verraden aan mensen en wat er op hun menu staat? Medewerker Patrick Claeys van Natuurwerkgroep De Kerkuil vertelt er meer over. Na een korte inleiding weet je dat uilen de onverteerde resten van hun prooien uitspuwen in de vorm van braakballen. We pluizen de braakballen, brengen de skeletdelen op naam en komen zo te weten wat de uil opgepeuzeld heeft!
5/ VRIJE TOEGANG - DOORLOPEND / LATE NIGHT SHOPPING + BAR
We houden de deuren van onze Groene Winkel langer open en nodigen jullie uit voor wat late night shopping. Ook de tentoonstelling in onze bezoekersruimte is vrij toegankelijk. In de tent kun je terecht voor lekker verse pompoensoep en chocolademelk. De opbrengst gaat naar de verzorging van de vele duizenden dieren die we jaarlijks verzorgen.
----------------------
In samenwerking met provinciedomein Raversyde, Astropolis vzw en provincie West-Vlaanderen organsiseren we jaarlijks De Nacht van de Duisternis op Raversyde.
Het event is volledig GRATIS. Jaarlijks gaat het om een 1000 à 1300 bezoekers. We nodigen heel wat toffe verenigingen uit de buurt uit voor allerlei infostanden en activiteiten.
Foto's uit het verleden...